Diary, Life and so

It is ok not to know

I’m sitting here alone, listening to chilled jazz and raindrops bubbling on my window, and thinking over everything that’s happening lately. This summer is different and I’m not sure when any of the things are about to show the bright sides they must have for sure.

Hezky si tady sedím, poslouchám klidný jazz a kapky deště bubnující na okno a plechový parapet a přemýšlím nad vším, co se poslední dobou děje. Tohle léto je jiné. Nejsem si jistá, kdy se ukážou světlé stránky (které prostě musí existovat) toho všeho kolem. Nakopnout kariéru dokáže dát zabrat.

Usually, as you grow up, you find an activity you like and do it and keep getting better at it. A little stop comes when many things are easy for you and you like doing a lot of stuff. Then it’s a lot harder to find that one right direction. And also some of us tend to get bored by an activity when it appears too “easy” or sometimes more than challenging (when you are used to that things keep simple with you and suddenly you have to try harder). And then there are those of us who don’t have many interests and it’s even harder for them to find the right career to fulfill their lives.

Obvykle si najdete koníček nebo činnost, která vás baví, a časem se v ní zlepšujete. Malý zádrhel může ale přijít v případě, když vám věci jdou snadno a tím vás jich baví spousta. To je pak docela fuška najít tu jednu správnou, která vás časem nezačne nudit. Buď je to moc jednoduché a nebo patříte mezi ty, kteří nejsou zvyklí že jim něco nejde a tak se na to vykašlou. Taky jsou mezi námi takoví, co moc zájmů nemají a právě kvůli tomu je pro ně snad ještě těžší najít tu správnou kariéru a oblast, která by je naplňovala.

I’m one of those who take up a little bit too much and then can’t decide. I’ve been through many phases of my perfect future career from a clothing designer through a writer to a doctor. None of them truly won. I even left the idea of being a professional photographer for some short period of time.

Já patřím k těm, kteří si toho jednoduše naberou až moc a pak se neumí rozhodnout. Prošla jsem si spoustou fází, od snu o módním návrhářství, přes psací období až po představu perfektní budoucnosti v doktorském plášti. Ani jedno z toho ve skutečnosti nepřešlo až ke skutečnosti. I představa fotografování mě na nějakou dobu opustila.

Many of my friends also had this dream career and what they’re doing now isn’t even similar to what her dream was. Actually I know very few people who fulfilled their childhood or teenage dreams. Of course I’m not trying to say that dreams are not worth it as one never knows. But I am trying to say that it’s ok when our dream changes and when you change your mind. I never thought of being a photographer. I never studied for being a photographer. And yet I am one and I completely love it. And I still have no idea whether this will be the right future of mine or not.

I nejedna z mých kamarádek měla svoji vysněnou kariéru a to, co dělá teď, se jí vlastně ani nepodobá. Ve skutečnosti znám jen pár lidí, kteří si splnili svůj dětský nebo pubertální sen a přitom jsou šťastní. Tím nechci říct, že dětské sny jsou špatné nebo zbytečné, protože nikdy nevíte, jestli to nebude právě vaše dítě, kterému se splní. Chci tím říct jen to, že je naprosto v pořádku, když se vám sny v průběhu života mění. Když změníte směr své kariéry. Já třeba nikdy netoužila po tom stát se fotografkou a ani jsem nic podobného nestudovala. Přesto jsem se jí stala a jsem šťastná. Ale ani tak nemám nejmenší tušení, jak dlouho mi to vydrží a jestli nezačnu dělat zase něco jiného.

It is ok when you don’t know what your life will look like yet. People should have this right of changing their mind. Life is long in this way and doing just one thing the whole time might be a bit too much for any one.

Jednoduše… je v pořádku, když nevíte, jak má vypadat vaše budoucnost. Lidé by měli mít právo změnit názor. Život je příliš dlouhý na to, abychom jej strávili jen jednou jedinou činností.

4 thoughts on “It is ok not to know”

 1. V první řadě je život moc krátký na to, aby člověk trval na jednom snu, protože se na něj v dětství zaměřil. Je v pořádku změnit názor, i když spousta lidí tvrdí, že se člověk jednoduše musí zabývat tím, co jej bavilo jako malého. Jenže 3/4 děvčat chtějí být v dětském věku modelky, zpěvačky a herečky, a 3/4 z těch snů nebývají trvalé.

  Like

  1. Přesně jak píšeš. Moc krátký na to nebýt šťastný a moc dlouhý na to mít jen jeden cíl nebo sen. Sny a cíle by se měly vyvíjet stejně jako naše osobnost.

   Like

 2. Hi Michaela….Inkdrop Calling. Great Post. Continued with the scribbles – and recently wrote a travelog of my recent travels fancy a read – youll find it on the blog. inkdrop.blog

  Like

Comment...

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s